چگونه آينده ای درخشان داشته باشيم

 

·          بدانيم كه زندگي هميشه عادلانه با ما برخورد نمي كند. آنچه مجبور به قبولش هستيم ، بپذيريم و مواردي را كه قادر به تغييرشان هستيم تغيير دهيم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

·          قبل از انجام هر كاري درباره آن خوب فكر كنيم. يك لحظه بي دقتي سال ها پشيماني و اندوه را به همراه مي آورد.

·          در جست و جوي زيبائي موجود در زندگي ، طبيعت و مردم باشيم.

·          سپاسگذار دارائي هاي مادي خود ، مردم و لحظاتي كه سپري مي شوند ، باشيم.

·          تمام سعي و تلاش خود را براي بوجود آوردن سرگرمي هاي مفيد به كار گيريم. اين راه بهترين روش براي بوجود آوردن رشته هاي محبت بين ديگران و خودمان است و خاطرات زيبائي را ترسيم مي نمايد.

·          زماني را به خود اختصاص دهيم و كاري را انجام دهيم كه ار آن لذت مي بريم و هيچ گونه احساس گناهي از انجام دادن آن نداشته باشيم.

·          ديگران را بدون قضاوت كردن درباره شان بپذيريم و بدانيم هر فرد با ديگري متفاوت است.

·          ديگران را ببخشيم ، زيرا دلخور بودن از ديگران بيشتر خود ما را مي آزارد.

·          ذهن خودمان را براي ديده هاي جديد آماده كنيم و از سعي و تلاش نترسيم.

·          در ذهن خود برنامه هايي را تصور كنيم و به سوي چيزي كه مي خواهيم ، حركت كنيم.

شما همان چيزی هستید که فکر میکنید

شما همان چيزي هستيد كه فكر مي كنيد و در عين حال مي توانيد نيازهايتان را نيز احساس كنيد. پس هدفي والا براي خود تعيين كنيد و در راه تحقق آن نهايت تلاشتان را به كار ببنديد.

تمامي احساسات، عقايد و دانش ما به افكار دروني مان ـ آگاهانه يا غيرآگاهانه ـ بستگي دارد و چه بدانيم يا ندانيم تحت كنترل هستيم و مي توانيم مثبت يا منفي، مشتاق يا بي تفاوت، فعال يا غيرفعال باشيم.

بزرگ ترين فرق بين مردم، رفتار و طرز برخورد آنان است. براي برخي، يادگيري لذتبخش و هيجان انگيز است، براي ديگران سخت و خسته كننده و براي بسياري ديگر، يادگيري فقط كاري ضروري براي پيدا كردن شغلي مناسب محسوب مي شود.

رفتارها و طرز برخورد ما در حال حاضر عادت ناميده مي شود كه به علت دريافت بازخورد از طرف والدين، دوستان، جامعه و خودمان شكل مي گيرد و در واقع تصويري است از ما وجهان ما.

اين رفتارها غالباً به وسيله گفتگوي دروني كه مرتباً با خود ـ آگاهانه يا غيرآگاهانه ـ داريم، تقويت مي شوند. در واقع اولين گام براي تغييررفتار، تغيير گفتگوي دروني ماست. يكي از روش هاي تغيير عبارت است از تعهد، كنترل وچالش.

تعهد

در خود تعهد و الزام مثبت به خود، يادگيري، كار، خانواده، دوستان، طبيعت و ديگر چيزهاي با ارزش ايجاد كنيد. به خود و ديگران ارج نهيد. در آرزوي موفقيت باشيد. با شوق و اشتياق زندگي كنيد و كارهايتان را انجام دهيد.

كنترل

فكر خود را روي چيزهاي مهم متمركزكنيد. براي چيزهايي كه به آن ها فكر مي كنيد و كارهايي كه انجام مي دهيد هدف و اولويت تعيين كنيد، از قبل تمامي فعاليت هاي خود را در ذهن تصور و مرور كنيد. براي مقابله با مشكلات، استراتژي داشته باشيد، ياد بگيريد كه چگونه به خود آرامش بدهيد. ازموفقيت ها لذت ببريد و با خود روراست باشيد.

چالش

مشوق خود باشيد. هر روز رفتار خود را تغيير دهيد و بهبود بخشيد. تمام تلاش خود را به كار ببنديد و به عقب برنگرديد.

يادگيري و تغيير را غنيمت بشماريد. چيزهاي نو را امتحان كنيد. گزينه ها و انتخاب هاي مختلف را درنظر بگيريد.

 با افراد جديد آشنا شويد. هر چيزي را كه نمي دانيد بپرسيد. مواظب سلامت جسماني و روحي خود باشيد. مثبت گرا باشيد

 مطالعات نشان داده كه افراد داراي اين مشخصات در اوقات خوش، برنده هستند و در شرايط سخت، محكم و قوي به زندگي ادامه مي دهند. تحقيقات همچنين نشان داد مردمي كه آگاهانه گفتگوي دروني و غرور خود را اصلاح مي كنند، غالباً خيلي سريع در رفتارشان بهبود حاصل مي شود. انرژي آنها افزايش مي يابد و همه چيز به نظر بهتر مي آيد.

تعهد، كنترل و چالش به ساخت اعتماد به نفس و ايجاد تفكر مثبت كمك مي كنند 

هفت پيشنهاد براي ايجاد تفكر مثبت

·          در هر طبقه اي، در جست و جوي افراد مثبت براي ايجاد ارتباط باشيد.

·          در هر سخنراني، در جست و جوي ايده هاي جالب باشيد.

·          در هر فصل كتاب، در جست و جوي مفهوم هايي باشيد كه براي شما مهم هستند.

·          با هر دوستي، درباره ايده جديدي كه به تازگي يادگرفته ايد، صحبت كنيد.

·          از هر معلمي سئوال هاي خود را بپرسيد.

·          ليستي از اهداف، افكار و رفتار مثبت خودتان تهيه كنيد.

·          به خاطر داشته باشيد، شما همان چيزي هستيد كه فكر مي كنيد

 

/ 2 نظر / 17 بازدید
a-t

متشکرم از بازديد شما//شما هم بابت وبلاگتون خسته نباشين//در ضمن//«رمان سينما» اثر تازه اى از محمود طيارى است كه نشر قطره منتشر كرده است. موضوع اين رمان داستان سه معشوقه خيالى است كه هر سه يك نام دارند. اما نشان هاى متفاوت بازتابى در چهره همسر راوى دارند كه موجب اخلال در زندگى راوى و همسرش مى شود.//

a-t

متشکرم از بازديد شما//شما هم بابت وبلاگتون خسته نباشين//در ضمن//«رمان سينما» اثر تازه اى از محمود طيارى است كه نشر قطره منتشر كرده است. موضوع اين رمان داستان سه معشوقه خيالى است كه هر سه يك نام دارند. اما نشان هاى متفاوت بازتابى در چهره همسر راوى دارند كه موجب اخلال در زندگى راوى و همسرش مى شود.// نشانی جدید/////http://romancinema.persianblog.ir