mahdavikia.jpg

دو دقيقه فرصت برايش كافي بود. مهدي مهدوي‌كيا كه در اين فصل نتوانسته چندان براي تيمش مؤثر باشد، در بازي‌ مقابل وردربرمن دقيقه 55  به ميدان آمد و دو دقيقه بعد با يك حركت زيبا و ضربه‌اي دقيق دروازه وردربرمن را گشود. هرچند هامبورگ اين ديدار را به حريف خود واگذار كرد، اما براي «كيا»ي دوست‌داشتني فوتبال ايران گلزني در اين مسابقه اهميت فراواني داشت.<?xml:namespace prefix = o />

چند روز پيش موضوع جدايي‌اش از هامبورگ به گوش مي‌رسيد و اين كه باشگاه هامبورگ قصد دارد قراردادش را لغو كند. مهدوي‌كيا اما با گلزني‌اش در بازي شنبه‌شب نشان داد كه براي ماندن در هامبورگ و اثبات شايستگي‌هايش عزمش را جزم كرده است.

«تا سال 2007 در هامبورگ مي‌مانم و در اين تيم بازي مي‌كنم.» اين گفته‌‌هاي بازيكني است كه هواداران هامبورگ او را موشك تيمشان مي‌نامند.

                                                        

                                                            M-Mahdavikia_Ehrung.jpg

 

 

باتوجه به وضعيتي كه طي هفته‌هاي اخير در هامبورگ داري، گلزني در بوندسليگا براي تو بسيار مهم بود، اين طور نيست؟

به هر حال خوشحالم كه توانستم براي تيمم گلزني كنم اما متأسفانه هامبورگ نتوانست از امتياز ميزباني استفاه كند و در نهايت بازنده از ميدان خارج شد.

 

توماس دال هفته گذشته طي مصاحبه‌اي به نوعي از تو انتقاد كرد، پس از گلزني به وردربرمن صحبتي با او نداشتي؟

حرف خاصي بين من و او ردوبدل نشد، اصلاً من به اين موضوع فكر نمي‌كنم و سرم به كار خودم است.

 

در اين بازي مستحق شكست بوديد؟

ما حملات زيادي را روي دروازه حريف انجام داديم اما در زدن ضربات آخر بي‌دقت بوديم، بازيكنان وردربرمن از اندك موقعيت‌هاي خود استفاده كرده و در نهايت سه امتياز كامل را به‌دست آوردند.

 

از عملكرد خودت راضي هستي؟

از زماني كه وارد بازي شدم سعي كردم كه براي پيروزي هامبورگ نهايت سعي و تلاش خود را به خرج دهم، درخصوص عملكردم بايد سرمربي تيم نظر بدهد اما از دست دادن سه امتياز اين ديدار شرايط را براي هامبورگ سخت كرد.

ما بايد با قرار گرفتن در بين شش تيم اول شانس حضور در جام يوفا را به‌دست آوريم اما متأسفانه شرايط تا حدودي سخت شده و بايد بيشتر از گذشته تلاش كنيم.

mahdavikia_dpa_150.jpg

 

براي قرار گرفتن در بين شش تيم اول هنوز هم شانس داريد؟

به هر حال شرايط سخت است ما بايد از شش بازي باقيمانده حداكثر امتيازات را به دست آوريم تا بتوانيم به جام يوفا راه پيدا كنيم، اين موضوع براي ما بسيار مهم است.

 

توماس دال در مصاحبه‌اي گفته بود كه بازي كردن مقابل تيم ضعيف و درجه 3 آسيايي همانند كره شمالي هنر نيست، اين باعث تضعيف روحيه تو نشد؟

به هر حال هر مربي براي خود نظري دارد و حرف‌هاي دال هم براي من قابل احترام است، اما همان طور كه گفتم من به اين مسائل توجه نمي‌كنم و فقط به فكر حضوري مؤثر در هامبورگ هستم.براي ايراني‌ها اين موضوع قابل هضم نيست كه بازيكني چون مهدوي‌كيا پس از سال‌ها درخشش در هامبورگ تبديل به بازيكن نيمكت‌نشين شود. اين مشكلي است كه من در فصل جديد دچار آن شدم و البته دوست ندارم كه زياد به آن فكر كنم، در حال حاضر شرايط خوب است و من به فكر روزهاي خوب و روشن در هامبورگ هستم.

 

                                                    mahdavikia-large-1.jpg

                                           

                 

به نقل از نشريه كيكر و مورگن پست عنوان شده بود كه هامبورگ تو را در ليست فروش خود قرار داده است، آيا اين موضوع صحت دارد. اگر باشگاه قصد چنين كاري داشت به من اطلاع مي داد، آنها چيزي نگفته‌اند و من در ليست فروش هامبورگ قرار ندارم.

 

باتوجه به شرايط فعلي همچنان تمايل بر اين داري كه به حضورت در هامبورگ ادامه بدهي؟

اينجا مشكل خاصي وجود ندارد و طي هفته‌هاي آتي همه چيز به حالت عادي و مطلوب خود بازمي‌گردد، من تا سال 2007 با هامبورگ قرارداد دارم و مي‌خواهم تا پايان مدت قراردادم در اين تيم بمانم.اما طي چند روز اخير مطبوعات ايران با درج مطلبي جدايي شما از هامبورگ را قطعي مي‌دانستند.چنين چيزي صحت ندارد، همان طور كه گفتم شرايط در اينجا خوب است و من همچنان قصد دارم كه با هامبورگ ادامه بدهم.طي مدت حضورم در اين تيم چنين شرايطي را تجربه كرده‌ام اما هيچگاه نااميد نشده‌ام، اعتقاد دارم كه دوباره مي‌توانم جايگاه خود را در هامبورگ به‌دست آورم و اين كار را خواهم كرد.

             

از بحث هامبورگ خارج شويم و راجع به تيم‌ملي صحبت كنيم، وضعيت ايران را پس از انجام دو بازي در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني چطور ارزيابي مي‌كني؟

كسب دو پيروزي ارزشمند مقابل ژاپن و كره شمالي براي ما بسيار ايده‌آل است، ايران در حال حاضر شرايط خوبي در جدول گروه خود دارد و اگر همين طور ادامه دهيم به طور حتم راهي جام جهاني خواهيم شد.

 

البته خيلي‌ها صعود ايران به جام جهاني را حتمي مي‌دانند، ‌نظر تو چيست.

به هيچ عنوان نبايد چنين فكري كرد، هر بازي حساسيت و سختي‌هاي خاص خود را دارد و بايد تا آخرين لحظه دست از سعي و تلاش برنداريم.

 

كسب شش امتياز از دو بازي آينده ايران مقابل كره شمالي و بحرين خيالمان را بابت صعود راحت مي‌‌كند، فكر مي‌كني كه اين دو تيم را شكست دهيم؟

چون ما در ورزشگاه آزادي اين دو بازي را انجام مي‌دهيم خيلي‌ها با اطمينان از پيروزي حرف مي‌زنند اما بايد بگويم كه بردن كره شمالي و بحرين در ايران به همين سادگي‌ نيست، آنها با انجام سيستم كاملاً دفاعي سعي خواهند كرد تا از ايران امتياز بگيرند و اين كار ما را سخت مي‌كند.

هنوز هيچ كس خاطره تلخ بحرين را فراموش نكرده است، آنها دوره گذشته

در دو بازي چهار امتياز از ما گرفتند. پس نبايد بازي‌ها را ساده گرفت.

 

فكر نمي‌كني كه تيم‌ملي نسبت به چند سال قبل زياد زيبا و هجومي بازي نمي‌كند؟

من نمي‌دانم كه چرا چنين انتفادات بي‌منطقي از تيم‌ملي مي‌شود، مگر اصلي‌ترين هدف ما صعود به جام جهاني نيست، حال به هر طريق ممكن كه شده بايد به اين مهم برسيم.

تيم‌ملي ايران در حال حاضر بسيار منطقي و هوشيارانه بازي مي‌كند و از دو بازي خود امتيازات كامل را به دست آورده است. به زيبا فوتبال بازي كردن امتياز نمي‌دهند و اين امتياز است كه سرنوشت صعود ايران به جام جهاني را مشخص مي‌كند، ما همين روش را دامه مي‌دهيم تا موفق شويم.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید